JUTRO: 23 °C pogoda jutro

Stomil wygrywa w Dubaju. Mecz Olimpii odwołany

Al Nahyan Stadium. Fot. X/Stomil Olsztyn

Piłkarscy ligowcy z Warmii i Mazur mają za sobą kolejne sparingi. Przebywający w Dubaju Stomil grał z II Al Dahra (II liga).

Olsztynianie stracili gola w 28 minucie, ale w końcówce do siatki trafili Bartosz Florek (78) i Dawid Retlewski (85) i Stomil wygrał 2:1. Biało – niebiescy mają jeszcze przed sobą ostatnie treningi, a do kraju wrócą we wtorek przed południem.

Stomil zagrał w składzie: Garstkiewicz – Kubáň (46 Sadowski), Waleńcik (82 Rezaeian), Szabaciuk (46 Kośmicki), Karlikowski (46 zawodnik testowany, 75 Tuleja), Brikner (46 Laskowski), Krawczun (46 Bezpalec), Żwir (46 Tuleja, 65 Wójcik), zawodnik testowany (65 Florek), Pietraszkiewicz (46 Drabiszczak), Kurbiel (46 Retlewski).

Sparować miał również drugoligowiec z Elbląga. Mecz Olimpii z rezerwami Jagiellonii Białystok został jednak odwołany z powodu problemów zdrowotnych w drużynie z Podlasia.

Z kolei trzecioligowy GKS Wikielec zagrał dwa sparingi, każdy w wymiarze 2 x 30 minut, z Tłuchowią Tłuchowo i Lechem Rypin. Pierwszy mecz GKS wygrał 2:1, a drugi 3:1. Po dwie bramki w tych spotkaniach zdobyli Oskar Kordykiewicz i Maddox Sobociński, raz do siatki trafił Mateusz Jajkowski.

Autor: M. Świniarski