DZIŚ: 14 °C pogoda dziś

Sukces Agaty Barwińskiej. Iławianka wywalczyła Polsce przepustkę na igrzyska w Paryżu

Agata Barwińska z MOS-u Iława uzyskała kwalifikację olimpijską dla Polski w żeglarskiej klasie ILCA 6.

Dwukrotna mistrzyni Europy zajęła 18. miejsce w mistrzostwach świata w Hadze. Przyznała, że ma pewien niedosyt po swoim starcie.

Są to mieszane uczucia. Z jednej strony jestem bardzo zadowolona, że kwalifikacja została wywalczona. Z drugiej strony oczywiście niezadowolenie i niedosyt z wyniku. Chciałam przyjechać z medalem. To było moje założenie. W połowie regat wiedziałam, że medal się oddala. Liczyłam, że będę mogła wystartować w medalowym wyścigu. Niestety nie wszystko się poukładało po mojej myśli.

Druga z Polek – Wiktoria Gołębiowska z Iławy, reprezentująca teraz klub Viking Toruń uplasowała się na 40. pozycji.

Polacy zapewnili sobie start w Paryżu w klasach 49er oraz iQFoil kobiet i mężczyzn.