DZIŚ: 14 °C pogoda dziś

Wyjazdowe zwycięstwo Olimpii Elbląg

Drugoligowa Olimpia Elbląg wygrała 2:1 na wyjedzie ze Skrą Częstochowa. W 8. minucie samobójcze trafienie zaliczył Łukasz Sarnowski.

Natomiast gospodarze grali w osłabieniu od 57. minuty – czerwoną kartkę zobaczył Adam Mesajsz. W 61. minucie Olimpijczycy remisowali 1:1 po strzale Michała Kuczałka. Ten zdobył również decydującą bramkę w ostatnich sekundach spotkania. Pomocnik żółto-biało-niebieskich wykorzystał zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym i skierował piłkę głową wprost do siatki rywala.

Mieliśmy konkretny plan na to spotkanie. Chcieliśmy przez pierwsze 15-20 minut pozwolić Skrze grać w piłkę, dać im trochę pewności siebie, a później zaskoczyć mocnym uderzeniem, jak już będą wszyscy w grze. Udało nam się to (…) Nie mieliśmy jednak planu, że stracimy bramkę (…) Najważniejsze było dla mnie, że zachowaliśmy w przerwie spokój (…)

– powiedział trener Olimpijczyków, Przemysław Gomułka.