DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro

Stomil Olsztyn – Chojniczanka Chojnice 1:1

W 24. kolejce ligowej Stomil Olsztyn zremisował na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice 1:1 (0:1). Wyrównującą bramkę dla Stomilu zdobył Tsubasa Nishi.

Pomimo delikatnej przewagi Stomilu w tej części gry, to gospodarze schodzili po pierwszej połowie z jednobramkowym prowadzeniem. W 22. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Łukasz Kosakiewicz. Olsztynianie po stracie bramki zaczęli grać agresywniej, jednak brakowało przysłowiowej „kropki nad i”, było za to bardzo dużo niedokładności.

W 67. przed bramką znalazł się Tsubasa Nishi, który dopadł do niedokładnie wybitej przez Damiana Podleśnego piłki i z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce. Pomimo kilku okazji więcej bramek już w tym meczu nie padło. Kolejny wiosenny mecz bez zwycięstwa Stomilu, więc pierwszy komplet punktów olsztyńska drużyna zdobędzie dopiero za tydzień, za walkower przyznany w meczu z wycofanym z rozgrywek Dolcanem Ząbki. Zamiast meczu ligowego, za tydzień Stomil rozegra spotkanie towarzyskie w Radomiu z Radomiakiem.