Strona główna Radio Elbląg
Posłuchaj
Pogoda
Elbląg
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
POSŁUCHAJ

ZBK w Elblągu reaguje na anonimowe wpisy w sieci. Sprawa trafiła do prokuratury

Fot. A. Pastuszka

Anonimowe wpisy w internecie mogą mieć konsekwencje prawne. Zarząd Budynków Komunalnych w Elblągu złożył zawiadomienie do prokuratury, w związku z opublikowaniem nieprawdziwych informacji na jednym z anonimowych profili w mediach społecznościowych.

Materiały dotyczą zarówno działalności instytucji, jak i jej pracowników, w tym dyrektora.

Czujemy się pokrzywdzeni tą manipulacją. Pojawiają się tam informacje, które po prostu nie miały miejsca

– powiedział dyrektor ZBK Adam Krause.

Dodał, że skala działania jednostki jest bardzo duża. Rocznie podejmowanych jest około 25 tysięcy interwencji. W jego ocenie pojedyncze, trudniejsze sprawy, mogą wynikać z różnych przyczyn, w tym także z obowiązków leżących po stronie lokatorów.

Do każdej sprawy podchodzimy z otwartością. Nasi pracownicy dokładają staranności, zaangażowania i naprawdę starają się, żeby były rozwiązane pozytywnie

– stwierdził.

Szczególne oburzenie wzbudziły publikacje sugerujące tragiczne zdarzenia w lokalach komunalnych.

Są to insynuacje. Padały stwierdzenia, że w naszym lokalu zmarła rodzina. To jest manipulacja prawdą, coś, co nie mieści się w głowie

– dodał dyrektor.

Zarząd Budynków Komunalnych nie wskazuje, kto stoi za publikacjami, choć – jak przyznał Adam Krause – istnieją pewne podejrzenia. Sprawę mają wyjaśnić policja i prokuratura. Niewykluczone są również dalsze kroki prawne po ustaleniu autorów wpisów.

Zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa złożył także samorząd Elbląga.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Fot. A. Pastuszka

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy