DZIŚ: 7 °C pogoda dziś

Zwycięstwo nad Niemcami, pożegnanie Błaszczykowskiego. Ten mecz przejdzie do historii

Polska wygrała z Niemcami 1:0 w towarzyskim meczu piłkarskim na PGE Narodowym w Warszawie. Bramkę zdobył Jakub Kiwior.

23-letni obrońca posłał piłkę do siatki w 31. minucie, strzałem głową.

To drugie w historii zwycięstwo biało-czerwonych nad tym rywalem. Poprzednio wygraliśmy z Niemcami w październiku 2014 roku (2:0) w kwalifikacjach Euro 2016, również na PGE Narodowym, gdy znakomicie w bramce – podobnie jak teraz – spisywał się Wojciech Szczęsny.

Mecz z Niemcami był ostatnim występem w kadrze Jakuba Błaszczykowskiego. 37-letni pomocnik znalazł się w wyjściowym składzie na to spotkanie. Od pierwszej minuty zagrał również m.in. Robert Lewandowski.

Błaszczykowski, który wiosną wrócił do gry po długiej przerwie spowodowanej kontuzją, po raz 109. założył koszulkę z orłem na piersi. W historii polskiego futbolu więcej meczów w kadrze zaliczył tylko Lewandowski, który wystąpił po raz 141.

Cztery dni po sprawdzianie z Niemcami biało-czerwoni zmierzą się w Kiszyniowie z Mołdawią w eliminacjach mistrzostw Europy.

Skład reprezentacji Polski: Wojciech Szczęsny – Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Jakub Kiwior, Bartosz Bereszyński – Jakub Kamiński, Damian Szymański, Jakub Błaszczykowski, Piotr Zieliński, Sebastian Szymański – Robert Lewandowski.