Strona główna Radio Elbląg
Posłuchaj
Pogoda
Elbląg
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
POSŁUCHAJ

Bracia skatowali znajomego na śmierć. Jest prawomocny wyrok

Fot. P. Getka

25 i 15 lat spędzą w więzieniu bracia, którzy brutalnie zamordowali jednego z mieszkańców Olsztynka. Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał w mocy wyrok olsztyńskiego sądu okręgowego.

Do tragicznego zdarzenia doszło w lutym 2021 roku. Stanisław N. i Łukasz O. pili alkohol ze, znacznie starszym od siebie, znajomym. Doszło między nimi do bójki. Bracia mieli kopać mężczyznę  po całym ciele, uderzać różnymi przedmiotami i zadać kilka ciosów siekierą m.in. w głowę. W wyniku odniesionych rozległych obrażeń pokrzywdzony zmarł.

Dodatkowo Stanisław N. groził również siekierą świadkowi całego zajścia. Wyrok w tej sprawie jest już prawomocny.

Oskarżeni o zabójstwo mieszkańca Olsztynka staną przed sądem

Autor: K. Piasecka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy