DZIŚ: 14 °C pogoda dziś

Dawid Kubacki najlepszy w Engelbergu!

Dawid Kubacki. Fot. PAP

Dawid Kubacki wygrał drugi konkurs zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskich Engelbergu!

W niedzielę w pierwszej serii zawodnik zakopiańskiego TS Wisła uzyskał wynik 141,5 metrów i z notą 157,4 pkt wyprzedzał o 6,7 pkt Austriaka Manuela Fettnera (138 m). Piotr Żyła skoczył 139,5 m i do wicelidera tracił tylko 0,6 pkt. Do finałowej serii nie awansowali Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł i Jakub Wolny.

Na piątej pozycji uplasował się Piotr Żyła.Po pierwszej serii odpadli 37. Aleksander Zniszczoł, 39. Kamil Stoch oraz 50. Jakub Wolny.

………………….

Po tym konkursie jestem pewien: tylko jakiś pech może przeszkodzić Dawidowi Kubackiemu w tym sezonie – uważa Edward Przybyła, długoletni trener i sędzia FIS. W konkursach w szwajcarskim Engelbergu nowotarżanin zajął drugie i pierwsze miejsce oraz prowadzi w klasyfikacji generalnej.

Mam nadzieję, że nic się nie przydarzy, bo on jest w takim gazie, że rywale będę mieli z nim niezły problem. I to nie tylko w Turnieju Czterech Skoczni (29 grudnia – 6 stycznia – PAP), ale i w całym sezonie.

– podkreślił Edward Przybyła.

Poproszony o ocenę dwudniowych występów biało-czerwonych międzynarodowy sędzia skoków narciarskich powiedział, że – jak to określił – Żyła zrobi swoje, a o Stocha jest spokojny.

Kubacki z 650 punktami prowadzi w klasyfikacji generalnej PŚ. Ma 74 pkt przewagi nad Laniskiem. Piąty Żyła zgromadził 377 pkt. Stoch z 122 pkt jest 14.

Najbliższe zawody to czwartkowy konkurs świąteczny i jednocześnie mistrzostwa Polski w Wiśle.