Strona główna Radio Elbląg
Posłuchaj
Pogoda
Elbląg
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
POSŁUCHAJ

Elbląg: radni udzielili wotum zaufania i absolutorium prezydentowi miasta

Fot. A. Bruchwald

Prezydent Elbląga z wotum zaufania i absolutorium. Głosowanie poprzedziła prawie 3-godzinna dyskusja.

Komentując jego wynik, Michał Missan zapewnił, że w przyszłości w mieście będzie realizowanych wiele inwestycji.

Zaczęliśmy już realizację wniosków złożonych do ZIT-u – Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, ale też środki na przedszkola i placówki oświatowe. Także pomalutku rozkręcamy ten boom inwestycyjny. Widzicie państwo, że robimy torowiska, zamówiliśmy tramwaje

– powiedział Missan.

Radna Koalicji Obywatelskiej Karolina Śluz oceniła, że sytuacja Elbląga jest znacznie lepsza niż w poprzedniej kadencji. – Przede wszystkim inwestycje, które zostały zrealizowane. Taką największą jest Park Wodny Dolinka – zaznaczyła Śluz.

Więcej inicjatyw, które przedstawiamy my, jako radni, ale również przede wszystkim mieszkańcy, musi być poprawionych, to jest zarządzanie kryzysowe, schrony, miejsca ukrycia

– wymieniał radny Prawa i Sprawiedliwości Rafał Traks.

Samorządowiec w głosowaniu w sprawie wotum zaufania był przeciw, a przy absolutorium wstrzymał się od głosu.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: A. Bruchwald
Redakcja: M. Rutynowski