Strona główna Radio Elbląg
Posłuchaj
Pogoda
Elbląg
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
POSŁUCHAJ

Galeria EL stworzy ofertę odpowiadającą potrzebom osób z niepełnosprawnościami

Fot. P. Getka

Instytucje kultury z regionu otwierają się na osoby z niepełnosprawnościami i seniorów. Elbląska Galeria EL uzyska wsparcie szkoleniowe na projekt, który ma pomóc tworzyć ofertę odpowiadającą na potrzeby osób z różnych grup społecznych.

“Projektowanie Uniwersalne Kultury – Dostępność w Instytucjach Kultury” to projekt, który podejmuje temat dostępności i włączania osób z niepełnosprawnością oraz seniorów w działania instytucji kultury.

Chodzi o to, aby nie tylko zlikwidować bariery techniczne i architektoniczne, ale też przygotowywać ofertę kulturalną z udziałem osób ze szczególnymi potrzebami. Projekt składa się z czterech zadań. Wśród nich znajdzie się przygotowanie instytucji kultury do zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami, przyjęcia ich na praktyki lub współpracy na zasadzie wolontariatu. Inicjatywa ma też promować traktowanie osób z niepełnosprawnością jako aktywnych uczestników i współtwórców wydarzeń kulturalnych.

Inicjatywa realizowana jest przez Narodowe Centrum Kultury w partnerstwie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jej łączny budżet to 24 503 901,40 zł. To niemal w całości dofinansowanie unijne.

Autor: M. Rozbicka
Redakcja: M. Rutynowski