DZIŚ: 7 °C pogoda dziś

Gmina Ostróda zdobyła puchar Radia Olsztyn w turnieju tenisa stołowego

Tenisiści stołowi z gminy Ostróda drużynowo wygrali po raz drugi z rzędu finał Masowego Wojewódzkiego Turnieju LZS w Tenisie Stołowym o Puchar Radia Olsztyn.

W zawodach, które właśnie zakończyły się Jezioranach, puchar Radia Olsztyn w imieniu całej drużyny wzniosła pani Helena Wnuk.

Było wspaniale – wspaniała atmosfera, doping. Jestem szczęśliwa, że gmina Ostróda zdobyła 1. miejsce.

00:00 / 00:00

W turniej wziął udział zawodnik z Ukrainy. Był to reprezentujący obecnie Elbląg w kategorii wiekowej 2004-2008 Artem Korolczuk.

Przyjechałem przez wojnę. Jestem z Łucka. Nie poszło mi aż tak dobrze na tym turnieju, ale było dużo dobrych zawodników i było ciężko. W Polsce są lepsi zawodnicy niż w Ukrainie, choć i dobrych nie brakuje w Ukrainie.

W turnieju o puchar Radia Olsztyn drugie miejsce zajęła gmina Lubawa, na podium znalazła się jeszcze gmina Działdowo. W sumie w turnieju zagrało aż 143 zawodników reprezentujących 19 gmin z regionu. Zawody rozgrywane były w 6 kategoriach wiekowych oddzielnie dla kobiet i mężczyzn, od najmłodszych dzieci aż do seniorów.

Masowy Turniej Ludowych Zespołów Sportowych w Tenisie Stołowym to jedna z najstarszych i najbardziej popularnych imprez w województwie warmińsko-mazurskim skierowana do lokalnych środowisk. Rozegrano go po raz 63. Po raz drugi w historii uczestnicy walczyli o puchar Radia Olsztyn.

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: M. Rutynowski