Grata dla melomanów. Pasymskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej
Rozpoczynają się Pasymskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej Pasym-Dźwierzuty. W kościele ewangelickim będą grali wybitni organiści, ale nie tylko.
– Inauguracyjny koncert zapowiada się wyjątkowo – uważa ksiądz Witold Twardzik.
Będzie to nie lada gratka dla melomanów. Na scenie wystąpi bowiem skład, który rzadko można usłyszeć na koncertach. Puzon jest nieodłącznym elementem orkiestr dętych i symfonicznych, jednak stosunkowo rzadko pojawia się w roli instrumentu solowego, choć jego możliwości brzmieniowe są naprawdę imponujące.
Zagra na nim dr hab. Jarosław Meissner, pierwszy puzonista Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, a przy kontuarze organowym zasiądzie dr Maciej Zakrzewski z Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Występ rozpoczyna się o godz. 18.00. W niedzielę o tej samej porze w kościele w Dźwierzutach odbędzie się koncert na akordeon i fagot.
Koncerty w świątyniach w Pasymiu i Dźwierzutach będą odbywały się we wszystkie lipcowe soboty i niedziele.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: R. Lesiński
Redakcja: K. Piasecka


















