DZIŚ: 13 °C pogoda dziś

Mecz niewykorzystanej szansy. Indykpol AZS przegrywa w Katowicach

Miało być pewne zwycięstwo i utrzymanie bezpiecznej przewagi w tabeli nad rywalami. Niestety Indykpol AZS Olsztyn przegrał na wyjeździe z niżej notowanym GKS-em Katowice 2:3 i utrudnił sobie drogę do fazy play-off.

Mecz rozpoczął się od niespodziewanej zmiany w wyjściowym składzie Indykpolu. Moritz Karlitzek nabawił się infekcji, i choć wyjechał z drużyną do Katowic, to stan jego zdrowia nie pozwolił na występ w dzisiejszym spotkaniu. Na parkiet w pierwszej szóstce wybiegli: Alan Souza, Manuel Armoa, Szymon Jakubiszak, Kamil Szymendera, Cezary Sapiński, Joshua Tuaniga oraz Jakub Hawryluk na libero.

Pierwszy set to koncertowa gra gości. Olsztynianie prowadzili od pierwszej do ostatniej piłki w secie, którego wygrali 25:18. Gdy wydawało się, że rozpędzony zespół Indykpolu powtórzy dominację w drugiej partii, okazało się, że gospodarzy stać na lepszą i skuteczniejszą grę. Co prawda akademicy prowadzili, ale później gospodarze wzięli sprawy w swoje ręce, wypracowali przewagę i wygrali partię 25:23.

Podobny przebieg miała trzecia odsłona meczu, ale lepiej rozpoczęli ją gospodarze. W połowie seta olsztynianie przełamali rywali i wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca seta wygrywając 25:23. Na wyróżnienie zasługiwała postawa przyjmujących: Kamila Szymandery i Manuela Armoi.

Czwarty set to wyrównana walka do stanu 7:7. Później błędy w przyjęciu i ataku akademików sprawiły, że gospodarze odskoczyli na trzy punkty. Uzyskaną przewagę nie tylko utrzymali, ale ostatecznie nawet podwyższyli do pięciu punktów wygrywając 25:20.

Od początku piątego seta było widać, że katowiczanie uwierzyli w sukces. Rozbita drużyna AZS-u była tylko cieniem dla rywali, którzy wykorzystywali wszystkie błędy olsztynian. Ostatecznie GKS wygrał 15:10 i cały mecz 3:2.

Teraz akademicy zmierzą się z zespołami z Radomia, Lwowa i Lubina. Najlepsza z tych drużyn zajmuje dopiero 11. miejsce w tabeli. Komplet punktów w tych meczach jest więc obowiązkiem siatkarzy z Kortowa, bo może zapewnić awans do fazy play-off. Do końca fazy zasadniczej PlusLigi pozostało siedem kolejek, a do play-offów awansuje osiem najwyżej notowanych drużyn.