DZIŚ: 13 °C pogoda dziś

Indykpol AZS wraca z Zawiercia z jednym punktem

Pięciu setów potrzebowali zawodnicy Aluronu CMC Warta Zawiercie i Indykpolu AZS Olsztyn, by rozstrzygnąć mecz pierwszej kolejki rundy rewanżowej PlusLigi. Lepsi okazali się Jurajscy Rycerze. MVP spotkania został atakujący Warty Karol Butryn.

Nie powtórzył się scenariusz z pierwszego meczu sezonu 2023/2024 pomiędzy tymi zespołami, choć wiele wskazywało, że tak się stanie. Na inaugurację sezonu w Iławie akademicy z Kortowa zwyciężyli 3:1. Wtedy po pierwszej partii wygranej przez Wartę, kolejne trzy sety padły łupem gospodarzy. W tym spotkaniu również pierwszą odsłonę meczu wygrali Jurajscy Rycerze, a dwie kolejne Indykpol AZS. W czwartej, w początkowej fazie, do 8:7 trwała wymiana „punkt za punkt”. Gospodarze odskoczyli, budując przewagę 7 „oczek”. Przy stanie 17:10 akademicy rzucili się w pogoń. Doprowadzili do stanu 20:20. Od tej pory próbowali pilnować wyniku, remisując lub przegrywając jednym punktem. Ostatecznie jednak Warta wygrała 26:24. Ostatecznie mecz rozstrzygnął bardzo wyrównany tie-break, który zakończył się wynikiem 15:12.

Kibice oraz eksperci zgodnie twierdzą, że wczorajszy mecz Aluronu CMC Warty Zawiercie z Indykpolem AZSem Olsztyn w 16. kolejce PlusLigi jest mocnym kandydatem do spotkania sezonu.

Po dłuższej przerwie, spowodowanej kontuzją, wrócił do gry kapitan akademików Nicolas Szerszeń. Szkoleniowiec Aluronu Michał Winiarski przyznał, że spodziewał się zaciętego meczu. Na dłużej na parkiecie pojawił się wczoraj młody środkowy AZS-u Jakub Majchrzak.

Były środkowy AZS-u, a obecnie Aluronu CMC Warty Miłosz Zniszczoł uważa, że forma w zagrywce zdecydowała o końcowym sukcesie jego zespołu. Zaangażowanie całej drużyny podkreślał też środkowy z Olsztyn Szymon Jakubiszak.

Kolejne spotkanie Indykpol AZS Olsztyn rozegra w sobotę w hali Urania. Akademicy podejmą mistrzów Polski – Jastrzębski Węgiel.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (25:17, 21:25, 23:25, 26:24, 15:12).