DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
POSŁUCHAJ

Indykpol wraca z Gdańska bez punktów

Indykpol AZS Olsztyn przegrał na wyjeździe z Treflem Gdańsk 0:3 w 13. kolejce PlusLigi. Za tydzień w hali Urania Indyki rozegrają ostatni ligowy mecz w 2023 roku.

Akademicy, w porównaniu do pojedynku z Bogdanką Lublin, dzisiejszy mecz rozpoczęli w zupełnie odmienionym składzie. Na parkiet od początku wybiegli A. Sousa, M. Karlitzek, K. Jankiewicz, S. Jakubiszak, C. Sapiński, M. Armoa i K. Hawryluk.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż dwa punkty. W końcówce siatkarze Indykpolu mieli w górze trzy piłki setowe, jednak ostatecznie wojnę nerwów wygrali gospodarze i to oni cieszyli się z wyniku 29:27.

Początek drugiej odsłony to dużo lepsza postawa Akademików z Olsztyna, którzy wygrywali nawet czterema punktami. Jednak w połowie seta do głosu doszli goście. Siatkarze Trefla wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, którą dowieźli do końca seta wygrywając go 25:22.

Trzeci set nie przyniósł pozytywnych zmian w grze gości z Olsztyna. Trefl konsekwentnie budował przewagę punktową, szczególnie dobrą grą w ataku. Rozpędzeni gospodarze pewnie wygrali trzeciego seta 25:21 i całe spotkanie 3:0.

Kolejny i zarazem ostatni mecz w tym roku siatkarze Indykpolu zagrają 30 grudnia w Hali Urania ze Skrą Bełchatów. Relacje na antenie Radia Olsztyn.

Autor: Ł. Sadlak