DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro

Meble Wójcik uległy w Głogowie Chrobremu

Jakub Malczewski, zawodnik Meble Wójcik Elbląg. Fot. K. Pakulnicki

Piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg przegrali w niedzielę z Chrobrym w Głogowie 23:28 i nadal zamykają tabelę.

Mecz w Głogowie miał być okazją dla piłkarzy ręcznych Mebli Wójcik Elbląg okazją do tego, by odbić się od dna tabeli grupy granatowej. Tym bardziej, że jego stawką były trzy punkty – jako że obie drużyny są w tej samej grupie, granatowej.

Gospodarze też mieli o co walczyć. Przed własną publicznością chcieli przerwać serię trzech porażek z rzędu. I od pierwszej minuty z impetem natarli na beniaminka z Elbląga, prowadząc w 7. min 4:1. „Meblarze” tym razem słabiej zagrali w obronie, szwankowała także skuteczność. W 45. min przegrywali w Głogowie już 16:22 i wydawało się, że losy tego spotkania są rozstrzygnięte. A jednak zespół Jacka Będzikowskiego poderwał się do walki – między 45 a 55 minutą zbliżył się do rywala na odległość trzech bramek (21:23) i zapachniało dogrywką. W ostatnich pięciu minutach elblążanie opadli z sił, co skwapliwie wykorzystał Chrobry, który nie wypuścił zwycięstwa i trzech punktów z rąk.

Chrobry Głogów — Meble Wójcik Elbląg 28:23 (15:9)

Meble Wójcik: Dudek, Fiodor, Ram — Piotr Adamczak 1, Dorsz 2, Janiszewski 2, Kupiec 4, Malczewski 1, Nowakowski, Olszewski, Szopa 3, Tórz 3, Żółtak 2, Moryń 5. Kary: 8 min

Najwięcej dla Chrobrego: Sadowski 5, Biegaj 3, Sićko 3. Kary: 12 min