DZIŚ: 14 °C pogoda dziś

Medalowe występy szablistów Hajduczka na Mistrzostwach Polski juniorów

Dwa srebrne medale wywalczyli szabliści z UKS Hajduczek Olsztyn na Mistrzostwach Polski juniorów w szabli, które rozgrywane były w Warszawie.

W sumie na planszach o tytuł mistrza rywalizowało 113 zawodników, w tym 10-osobowa ekipa z Hajduczka. Klub uplasowal się również na drugim stopniu podium w drużynówce chłopców.

Indywidualnie tytuły wicemistrzowskie wywalczyli: Aniela Kozłowska i Krzysztof Dowgierd, który tak relacjonuje przebieg zawodów.

Grupy poszły mi bardzo dobrze. Wygrywając wszystkie walki sklasyfikowałem się na piątym miejscu. W walkach pucharowycho cztery  tak naprawdę nie miałem większych problemów. Dopiero w walce w cztery kiedy zmierzyłem się z moim kolegą z klubu MUKS Victor Warszawa Konstantym Kutkiem przegrywałem do połowy 8:3, ale udało mi się nadgonić i ostatecznie wygrałem walkę 15:13. W walce o finał zmierzyłem się z Krzysztofem Kajorem z Katowic. Do połowy przegrywałem (…) ale udało się dogonić przeciwnika i wygrałem walkę 15:12. Niestety w finale ostatecznie przegrałem walkę 15:10. Z zawodów mam dużo wniosków. Cieszę się z tego jak wyglądał mój start indywidualny. Przybliża mnie to do lepszej dyspozycji na Mistrzostwa Europy i Świata (…) Mieliśmy też dobry start w zawodach drużynowych. Dostaliśmy się do finału (…)  ale zabrakło nam trochę dynamiki i ostatecznie przegraliśmy.

00:00 / 00:00