DZIŚ: 14 °C pogoda dziś

Mistrz Polski za silny dla Indykpolu AZS Olsztyn

Bez punktów wracają zawodnicy Indykpolu AZS Olsztyn z Górnego Śląska. Przegrali na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem 1:3.

Pierwsza partia była bardzo wyrównana. Raz minimalnie prowadzili goście, raz inicjatywę przejmowali jastrzębianie. W decydującym momencie ciężar gry wzięli na siebie Moritz Karlitzek i Alan Souza, którzy zapewnili Indykpolowi AZS zwycięstwo 27:25. W drugiego seta lepiej weszli mistrzowie Polski, wypracowując trzypunktową przewagę (4:1). Olsztynianie szybko odrobili straty, zdobywając 6 punktów z rzędu. Znów świetnie w ataku prezentował się Souza, a w bloku Szymon Jakubiszak. Gospodarze odskoczyli na cztery „oczka” (17:13), a cały set wygrali 25:20.

W trzeciej i czwartej odsłonie spotkania Indykpol AZS popełnił szereg błędów. Jednym z najsłabszych elementów okazała się zagrywka. Nie pomogły też zmiany przeprowadzone przez trenera. Jastrzębianie wygrali odpowiednio 25:17 i 25:12, a w całym spotkaniu 3:1. MVP tego meczu został wybrany Tomasz Fornal.

W następnej kolejce olsztynian czeka kolejny rywal z „górnej półki” – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. To wicemistrz ubiegłego sezonu i trzykrotny zwycięzca Ligi Mistrzów.