JUTRO: 14 °C pogoda jutro
POSŁUCHAJ

Olsztynianin triathlonowym wicemistrzem świata

Fot: Facebook/Marcin Konieczny

Olsztynianin Marcin Konieczny został triatlonowym wicemistrzem świata w kategorii wiekowej 50-54 lat podczas zawodów na Hawajach. W 2017 roku Konieczny wygrał w tym samym miejscu rywalizację w kategorii wiekowej M45-49.

Olsztynianin jechał na Hawaje w jednym celu – wygrać w swojej kategorii wiekowej. Ostatecznie Marcin Konieczny musiał zadowolić się drugim miejscem na podium.

Pierwszą konkurencję triathlonu – pływanie, Marcin Konieczny zakończył po godzinie i niespełna czterech minutach, na 77 pozycji w kategorii wiekowej. Olsztynianin zaczął odrabianie strat po przejściu na rower. Ostatecznie etap kolarski skończył na piątej pozycji, z czasem 6:09:37.

Po pierwszych kilometrach trasy biegowej Polak awansował na piątą pozycję. Konieczny sukcesywnie zmniejszał dystans dzielący go od kolejnych rywali. Próbował też dogonić lidera kategorii M50-54. Niestety ta sztuka już mu się nie udała, ale utrzymał drugie miejsce w Age Group, wbiegając na metę z czasem 9:36:22.

Wygrał Duńczyk Ulrik Jespersen z wynikiem 9:28:24. Najniższy stopień podium wywalczył Włoch Stefano Bortlami – 9:38:04.

Redakcja: Ł. Sadlak