DZIŚ: 7 °C pogoda dziś

Olsztyński kierowca najlepszy na czeskim torze

Zbigniew Staniszewski nie zwalnia tempa. Za kierownicą forda fiesty RX wygrał czwartą rundę rallycrossowych mistrzostw Europy strefy centralnej w najsilniejszej klasie supercars. Zawody odbyły się na czeskim torze w Sedlcanach.

W wielkim finale Staniszewski pokonał najgroźniejszego rywala Czecha Alesa Fucika w volkswagenie polo o zaledwie sześć dziesiątych sekundy. Olsztyński kierowca powiększył przewagę w cyklu o kolejne 5 punktów i z 78 punktami przewodzi w stawce. Fucik traci do Polaka 16 oczek. Trzeci na linii mety w Sedlcanach zameldował się Czech Miroslav Neumann w mitsubishi lancerze. W klasyfikacji cyklu trzecie miejsce nadal zajmuje Austriak Alois Holler, który finał w Sedlcanach ukończył dopiero na piątym miejscu.