DZIŚ: 7 °C pogoda dziś

Polskie siatkarki z historycznym medalem!

Polskie siatkarki zdobyły brązowy medal Ligi Narodów 2023. Biało-czerwone pokonały Amerykanki 3:2.

Polki bardzo dobrze weszły w mecz o trzecie miejsce, wygrywając pierwszą partię 25:15. W drugiej to gospodynie turnieju okazały się lepsze 25:16.

W kolejnej partii znów triumfowały Polki i były już o krok od zwycięstwa w całym spotkaniu (25:19). Jednak amerykańskie siatkarki nie dały za wygraną, podniosły się w czwartym secie i doprowadziły do piątej partii (25:18).

Początek tie-breaka to fenomenalna gra polskich reprezentantek, które zbudowały kilkupunktową przewagę już na początku seta (3:1; 6:2). Niestety to nie oznaczało końca emocji, lecz ich początek. Siatkarki USA doprowadziły do remisu po 11, a nawet miały dwie piłki meczowe w górze. Polki zachowały spokój w końcówce spotkania i wykorzystały swoją szansę, wygrywając 17:15 i w całym meczu 3:2.

To pierwszy medal kobiecej reprezentacji w światowych rozgrywkach od ponad 50 lat.

Polska-USA 3:2 (25:15; 16:25; 25:19; 18:25; 17:15)

Redakcja: M. Rutynowski