DZIŚ: 13 °C pogoda dziś

Sensacja! Koszykarze awansowali do półfinału mistrzostw Europy!

Biało-czerwoni wygrali z naszpikowanym gwiazdami zespołem aktualnych mistrzów Europy. W ćwierćfinale mistrzostw Starego Kontynentu zwyciężyli ze Słowenią 90:87, a losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund.

Zawodnicy prowadzeni przez Igora Miličicia doskonale rozegrali dwie pierwsze kwarty – do przerwy prowadzili 58:39. W pewnym momencie osiągnęli już nawet 23-punktową przewagę (54:31). W trzeciej kwarcie ich forma załamała się. Przegrali tę partię 6:24. Czwartą odsłonę meczu rozpoczęli więc przy stanie 64:63. Słoweńcy wciąż dominowali, na 7 minut przed końcem osiągnęli prowadzenie 73:68. Wtedy biało-czerwoni przebudzili się i odskoczyli aktualnym mistrzom Europy na kilka punktów. Rywale rzucili się do odrabiania strat, ale nasza drużyna nie pozwoliła im na wyrównanie wyniku.

Biało-czerwonych do zwycięstwa poprowadził Mateusz Ponitka, który zdobył 26 punktów, do swojego dorobku dołożył 16 zbiórek, 10 asyst. W ten sposób zaliczył triple double.

Polacy zagrają w półfinale mistrzostw Europy po 51 latach. Zmierzą się z Francją. Mecz odbędzie się w piątek o 17.15.

Redakcja: K. Ośko