DZIŚ: 13 °C pogoda dziś

Słodko-gorzki mecz w Uranii

AZS przegrał z Bogdanką Lublin 2:3. Fot. Ł. Sadlak

Nieudana inauguracja siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn w wyremontowanej Uranii. Akademicy ulegli Bogdance LUK Lublin 2:3.

Na ten moment bardzo długo czekali zawodnicy i kibice Indykpolu AZS Olsztyn. Po ponad dwóch latach remontu hala Urania otworzyła swoje podwoje, a pierwszym sportowym wydarzeniem w odmienionym obiekcie był pojedynek drużyn z Olsztyna i Lublina.

Pierwsze dwa sety były niezwykle zacięte i padły łupem olsztynian (29:27 i 25:23). W trzecim i czwartym secie to goście z Lublina przejęli inicjatywę. Byli zdecydowanie lepsi na zagrywce i w ataku. Z łatwością wygrali kolejne sety 25:18 i 25:20.

W piątej partii kibice liczyli na przebudzenie akademików, ale rozpędzona Bogdanka nie pozostawiła nikomu złudzeń i wygrała decydującego seta 15:9 i cały mecz 3:2.

Kolejne spotkanie siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają 23 grudnia w Gdańsku, gdzie zmierzą się w miejscowym Treflem. Zaś następne spotkanie w Uranii jeszcze w tym roku – 30 grudnia podejmą tam PGE Skrę GiEK Bełchatów.

Indykpol AZS Olsztyn – Bogdanka Luk Lublin 2:3 (29:27, 25:23, 18:25, 20:25, 9:15)