DZIŚ: 8 °C pogoda dziś

Sokół Ostróda lepszy w derbach województwa

Sokół Ostróda wygrał z Olimpią Elbląg w derbach województwa 2:1. Było to drugie zwycięstwo podopiecznych Piotra Jacka w rundzie wiosennej.

Piłkarze z Ostródy przystąpili do pojedynku podbudowani ubiegłotygodniowym wyjazdowym zwycięstwem 3:2 z Pogonią Siedlce. Z kolei zawodnicy z Elbląga przegrali na własnym stadionie ze Stalą Rzeszów 1:3 i nadal w tej rundzie nie zaznali smaku zwycięstwa.

Pierwsza połowa meczu nie zwiastowała wielkich emocji i zakończyła się bezbramkowym remisem. Po przerwie gospodarze wyprowadzili kilka groźnych akcji, z których dwie zakończyły się powodzeniem. W 63. minucie Dawid Wolny celnym strzałem wyprowadził piłkarzy z Ostródy na prowadzenie, a 15 minut później napastnik gospodarzy ponownie trafił do siatki Olimpii.

Honor elblążan uratował, w doliczonym czasie gry, Janusz Surdykowski, ustalając wynik na 2:1 dla Sokoła.

Kolejny mecz ostródzianie rozegrają na wyjeździe 10 kwietnia z Błękitnymi Starogard. Z kolei elblążanie tego samego dnia w Krakowie sprawdzą formę tamtejszego Hutnika.

Bramki: 1:0 – Wolny (63. min.), 2:0 – Wolny (76′ min., karny), 2:1- Surdykowski (90+3. min.)

Olimpia: Witan – Ressel, Wenger, Lewandowski, Sedlewski (77′ Filipczyk), Kamiński (82′ Bartlewski), Zyska (77′ Waniek), Jabłoński (82′ Sobiecki), Krasa, Poliński (77′ Kordykiewicz), Surdykowski

Sokół:Niezgoda – Mazurowski, Wicki, Żwir, Rugowski, Siemaszko, Gajda, Zimmer, Turek, Mozler, Czajkowski. Rezerwowi: Trelowski, Brzuzy, Kalinowski, Zalewski, Więcek, Soszyński, Wolny.

Redakcja: Ł. Sadlak