DZIŚ: 14 °C pogoda dziś

Stomil odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo w tym roku

Stomil Olsztyn wygrał z Motorem Lublin 2:1 w meczu 24. kolejki eWinner II ligi. Trzy punkty trafiły także na konto Olimpii Elbląg.

Stomil Olsztyn

To było bardzo udane zakończenie weekendu w wykonaniu piłkarzy Stomilu Olsztyn. Biało-niebiescy pokonali na własnym stadionie Motor Lublin 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Hubert Krawczun i Igor Kośmicki w 26. i 79. minucie. Wynik ustalił Rafał Król na 4 minuty przed końcem spotkania.

Początek meczu przy al. Piłsudskiego wyraźnie należał do gości, którzy licznymi atakami stworzyli sobie kilka okazji do objęcia prowadzenia. Olsztynianie obudzili się dopiero po 20 minutach meczu. Najpierw Filip Wójcik strzelił niecelnie z rzutu wolnego, potem Werick Caetano po składnej akcji z Wójcikiem oddał strzał wprost w bramkarza.

W końcu w 26. minucie Hubert Krawczun, po podaniu Wójcika, z bliskiej odległości pokonał bramkarza gości.

To był bardzo emocjonujący mecz. Wiedzieliśmy, że są na fali wznoszącej, a my nie wygraliśmy od czterech spotkań (…) Bardzo chcieliśmy dołożyć 3 punkty i daliśmy z siebie wszystko na maksa.

00:00 / 00:00

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od ataków Motoru, a Stomil z rzadka próbował konstruować akcje zaczepne. Po upływie 20 minut drugiej połowy ponownie przebudził się Stomil. W 75. minucie po zagraniu z prawej strony Shuna Shibaty z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym pięknym strzałem popisał się Igor Kośmicki, który podwyższył wynik na 2:0.

W 86. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gości, który na bramkę kontaktową pewnie zamienił Rafał Król. Sędzia doliczył 7 minut, ale wynik nie uległ zmianie.

Ze spotkania bardzo zadowolony był trener Stomilu Szymon Grabowski.

(…) Zdaliśmy egzamin (…) Ten mecz wyglądał dokładnie tak jak chcieliśmy (…) Sytuacji bramkowych mieliśmy zdecydowanie więcej. Szkoda, że padły tylko dwie bramki (…)

Dzięki wygranej Stomil  z 40 punktami zajmuje 6. miejsce w tabeli, premiujące do gry w barażach o I ligę.

Po meczu szkoleniowiec Motoru Gonzalo Feio dziękował swoim piłkarzom i kibicom. Pogratulował też przeciwnikom.

Olimpia Elbląg

Bardzo cenne 3 punkty zainkasowali także piłkarze Olimpii Elbląg, którzy wygrali w Pruszkowie ze Zniczem 1:0. Jedyną bramkę spotkania zdobył w 32. minucie Mariusz Gabrych.

Wygrać na tym terenie to jest wyczyn. Jestem mega dumny ze swojej drużyny, bo wygrać w Pruszkowie nie jest łatwo (…) Mieliśmy duży problem przyjeżdżając tutaj (…) Taka sytuacja przydarzyła nam się po raz pierwszy (…)

– przyznał po spotkaniu trener Żółto-Biało-Niebieskich Przemysław Gomułka.

Elblążanie z dorobkiem 41 punktów awansowali na 4. miejsce w tabeli.

Autor: Ł. Sadlak/P. Świniarski
Redakcja: Ł. Sadlak/ B. Świerkowska-Chromy