DZIŚ: 7 °C pogoda dziś

Stomil wygrał sparing z Radunią Stężyca

W pierwszym meczu towarzyskim Stomil Olsztyn wygrał 2:0 z Radunią Stężyca. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Joao Augusto i Marek Niewiadomski.

Piłkarze Stomilu Olsztyn od początku meczu wyszli ofensywnie nastawieni. Już w 5. minucie z dystansu bramkarza rywali postraszył Jakub Tecław. Trzy minuty później pod polem karnym gości faulowany był Filip Wójcik. Do rzutu wolnego podszedł kapitan, Karol Żwir, jednak golkiper Raduni sparował piłkę na rzut rożny. Stały fragment gry wykonywał Joao Augusto i… zdobył bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego. Od 9. minuty Duma Warmii prowadziła 1:0.

W końcówce pierwszej połowy groźny strzał z powietrza oddał Joao Augusto. Chwilę później z dystansu poprawił Karol Żwir i sędzia zakończył pierwszą połowę.

Na następne 45 minut trener Piotr Jacek wystawił inny skład. 15 minut przed końcem spotkania bramkę na 2:0 po indywidualnej akcji zdobył Marek Niewiadomski.

Redakcja: A. Niebojewska za stomilolsztyn.com.