DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro

Szczypiornistki Kram Startu przełamały złą passę i wygrały z liderem!

Kram Start Elbląg – Vistal Gdynia (26:21). Fot. Anna Demblińska

Kram Start Elbląg przerwał złą passę i pokonał lidera grupy mistrzowskiej PGNiG Superligi – Vistal Gdynia 26:21. Od początku mecz był bardzo wyrównany, a w 19 minucie gdynianki prowadziły jeszcze 10:8. Od tego momentu Start rzucił 7 bramek, Vistal tylko dwie i na przerwę elblążanki schodziły, prowadząc 15:12. Druga połowa to przede wszystkim bardzo dobra gra w obronie Startu.

Vistal natomiast w tej części meczu zdobył zaledwie 9 bramek. W końcówce Start jeszcze powiększył przewagę, by ostatecznie wygrać różnicą pięciu trafień. Trener Vistalu – Paweł Tetelewski przyczyn porażki doszukiwał się w przegranej pierwszej połowie

00:00 / 00:00

– To niewątpliwy sukces Kram Startu – podkreślał trener Andrzej Niewrzawa, który chwalił zespół za dobrą grę w całym spotkaniu

Czy to przełamanie Startu jednorazowe, czy też Start wraca do gry okaże się w sobotę (6 maja) w Szczecinie, gdzie Start zagra z Balticą Pogonią.