DZIŚ: 13 °C pogoda dziś

Trzecia porażka siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn z rzędu

Byli faworytami, ale zaliczyli fatalny występ i nowa Urania nadal pozostaje nieodczarowana. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przegrali w zaległym meczu 5. kolejki Plus Ligi z PGE GiEK Skrą Bełchatów 1:3 (28:26, 17:25, 17:25, 20:25).

Poza pierwszym setem i początkiem czwartego, o grze Indyków nie da się powiedzieć praktycznie nic pozytywnego. Jakie są tego przyczyny? Zapytaliśmy środkowego Indykpolu Cezarego Sapińskiego.

Nie to, że nie wierzyliśmy w zwycięstwo. Mamy dołek formy fizycznej. W każdym meczu fantastycznie zaczynamy pierwszy, drugi set. W tym, w pierwszy set weszliśmy z werwą. W drugim secie zdarzył się spadek formy, o którym mówiłem (…) Na treningach wygląda to zdecydowanie lepiej, niż na meczu.

– stwierdził.

Z cennych trzech punktów cieszył się natomiast były środkowy Akademików, a obecnie Skry Mateusz Poręba.

Jak się przygotowujemy do meczów, to wiemy, że łatwo się nie wygrywa, zwłaszcza, że poziom w lidze jest bardzo wysoki.  To dla nas bardzo ważne punkty. Chcemy wrócić i powalczyć o ósemkę i jesteśmy coraz bliżej. Kolejne mecze przed nami, zobaczymy co wyjdzie

– dodał.

Kolejny mecz olsztynianie zagrają już we wtorek, 2 stycznia. O 15:45 podejmą w Uranii Projekt Warszawa.