DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
POSŁUCHAJ

Wojewódzki Puchar Polski nie dla Stomilu Olsztyn

Stomil II Olsztyn przegrał w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski z GKS-em Wikielec 0:5. Bramki w spotkaniu finałowym zdobyli Michał Jankowski (dwie), Rafał Kujawa i Eduards Visnakovs (dwie).

Pierwszego gola już w 6. minucie zdobyli gospodarze, gdy dośrodkowanie z rzutu wolnego na bramkę zamienił Piotr Kacperek. Bramka nie została uznana z powodu spalonego. W 20. minucie Hubert Szramka dobrze wypuścił Bartosza Florka, który miał dobrą okazję do pokonania golkipera gospodarzy, jednak uderzył prosto w niego. Pięć minut później doskonałą sytuację miał zawodnik GKS-u, ale równie dobrze zachował się Rafał Olszewski, który dwukrotnie uchronił Stomil od straty bramki.

Kwadrans przed końcem pierwszej połowy prawą flanką świetnie ruszył Bartosz Florek i zakończył swój rajd wrzutką w pole karne. Dośrodkowanie zamknął Jakub Brdak, ale uderzenie obronił bramkarz gospodarzy. W 35. minucie po dwójkowej akcji Michał Jankowski-Rafał Kujawę piłkę do bramki wpakował pierwszy z zawodników i to GKS Wikielec objął prowadzenie w tym spotkaniu. Tuż przed przerwą ponownie zawodnicy Stomilu postraszyli bardziej doświadczonych rywali. Futbolówkę z lewej strony dośrodkowywał Jakub Brdak, a uderzenie nożycami z bliskiej odległości oddał Michał Bendyk, bezskutecznie. Do przerwy 1:0 prowadził zespół GKS-u.

Po przerwie w 52. minucie GKS Wikielec prowadził już 2:0. Po zamieszaniu w polu karnym drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Rafał Kujawa. Na 3:0 po zamieszaniu w polu karnym trafił Eduards Visnakovs. Po tej bramce posypała się defensywa Stomilu. Minutę później sytuację sam na sam wykorzystał Michał Jankowski i mieliśmy już 0:4. Po chwili drugą bramkę zdobył Eduards Visnakovs.

Redakcja: A. Niebojewska za stomilolsztyn.com