Strona główna Radio Elbląg
Posłuchaj
Pogoda
Elbląg
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
POSŁUCHAJ

Wyjątkowe zdjęcia nagrodzone przez zarząd województwa

Zamek Biskupów Warmińskich. Fot. G. Januszewicz

Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Szlak Kopernikowski w obiektywie 2024” organizowany przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Nagrody trafią do osób, które w wyjątkowy sposób w swoich obiektywach uchwyciły piękno i walory regionu.

Celem konkursu jest promocja i popularyzacja obiektów i miejsc związanych z działalnością Mikołaja Kopernika, którego postać była inspiracją do stworzenia Szlaku Kopernikowskiego – obecnie jednej z atrakcji turystycznych województwa warmińsko-mazurskiego.

Jako zarząd województwa z wyjątkowymi walorami turystycznymi kładziemy szczególny nacisk na działania promocyjne, będąc jednocześnie otwartymi na dialog i różne spojrzenia

– powiedział marszałek województwa Marcin Kuchciński.

Konkurs został ogłoszony 19 lutego. Data jest nieprzypadkowa, bo właśnie na ten dzień przypada rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Do końca maja wpłynęło 35 fotografii, z których komisja konkursowa wybrała i zarekomendowała zarządowi województwa w jej ocenie najlepsze prace, a zarząd zaakceptował laureatów.

Laureaci konkursu

  • I miejsce: Grzegorz Januszewicz za zestaw zdjęć pt.:
    – „Kościół pw. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza nad jeziorem Dywickim, Dywity”, – „Kościół Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – wschód słońca z efektem halo, Dywity”, – „Zamek Biskupów Warmińskich, Lidzbark Warmiński”, – „Zamek Biskupów Warmińskich i Hotel Krasicki nad rzeką Łyną – wschód Słońca, Lidzbark Warmiński”, – „Kolegiata św. Apostołów Piotra i Pawła, w tle Zamek Biskupów Warmińskich”.
  • II miejsce: Dorota Łoś za zdjęcie pt. „Witraż w Katedrze, Frombork”.
  • III miejsce: Piotr Łoś za zdjęcie pt. „Widok na Katedrę, Frombork”.

Zwycięskie prace dostępne są na stronie >>> warmia.mazury.pl.

Redakcja: A. Niebojewska