DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro

Sukcesy szachistów z Warmii i Mazur podczas mistrzostw świata w Grecji

Znakomity start młodych szachistów z Warmii i Mazur w Mistrzostwach Świata Młodzików i Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych na Rodos w Grecji.

Dwa tytuły wicemistrzowskie wywalczyła wielokrotna reprezentantka Polski, Lidia Czarnecka z Elbląga. Debiutantka, Anna Kawa z Olsztyna reprezentująca LZS Biskupiec, zajęła czwarte miejsce w turnieju szachów błyskawicznych i siódme w turnieju szachów szybkich. Karolina Gawerska z Kętrzyna była szósta w szachach szybkich i piąta w błyskawicznych, natomiast Tomasz Hartliński z Olsztyna – zajął odpowiednio – 20. i 24. miejsce.

O wynikach reprezentantów Warmii i Mazur opowiedziała prezes Fundacji Szalony Krasnolud Monika Wysocka-Kawa.

00:00 / 00:00

W mistrzostwach świata wystartowało 331 zawodników i zawodniczek z 40 krajów. Polskę reprezentowało 34 szachistów. Najwięcej medali zdobyła Ukraina – 14, w tym 6 złotych; następnie Polska – 11 medali, w tym 2 złote. Kolejne były Anglia i Turcja.

Reprezentantami Warmii i Mazur byli: Lidia Czarnecka z UKS Skoczek Elbląg (kategoria G18), Anna Kawa z LZS CKTiS Biskupiec (kategoria G14), Karolina Gawerska z MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn (kategoria G10) oraz Tomasz Hartliński z UKS Kopernik Olsztyn (kategoria U12).

Autor: K. Kantor
Redakcja: M. Rutynowski