Szpital wojewódzki w Elblągu świętuje ćwierćwiecze
We wrześniu 1988 roku oficjalnie rozpoczął działać Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu. Początki były skromne.
Do końca pierwszego roku lekarze ze szpitala przy ul. Królewieckiej przyjęli na 15 oddziałach 8 tysięcy chorych i wykonali 2 i pół tysiąca zabiegów. Dziś Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu jest największą placówką marszałkowską w regionie, w ubiegłym roku przyjął prawie 40 tysięcy chorych. Jest także największym pracodawcą w Elblągu, bo zatrudnia prawie półtora tysiąca osób.
Przez ćwierć wieku szpital przeszedł ogromną metamorfozę i jest dziś jedną z najnowocześniejszych placówek z kraju – powiedziała Radiu Olsztyn Małgorzata Twardowska, rzeczniczka prasowa jubilata. Wojewódzki Szpital Zespolony wciąż się rozwija. W tym roku oddane zostanie nowe skrzydło z zespołem sal operacyjnych, nowym OIOM-em i centralną sterylizatornią. Trwa przebudowa stacji pogotowia, a do chorych już jeżdżą zakupione z unijnej dotacji karetki.
Szpital od lat korzysta z funduszy europejskich, ale sam też świetnie sobie radzi. Do wszystkich inwestycji dokładamy z własnych dochodów – podkreśla dyrektor Elżbieta Gelert.
Uroczysty jubileusz zorganizowano w elbląskim Teatrze Sewruka, z udziałem pracowników, sponsorów, instytucji współpracujących ze szpitale, a także władz samorządowych miasta i województwa. (stan/bsc)