DZIŚ: 14 °C pogoda dziś

Akademicy przegrali w stolicy z Projektem. Walka o play-off wciąż trwa

Indykpol AZS Olsztyn. Fot. FB klubu

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przegrali w Warszawie z Projektem 1:3, utrudniając sobie tym samym drogę do fazy play-off w PlusLidze siatkarzy.

Z powodu urazu kolana, z drużyną nie pojechał Mateusz Poręba – zawodnik na początku tygodnia przejdzie szczegółowe badania. W stolicy z powodu rodzinnych zabrakło także Dawida Siwczyka.

Pierwsza partia była bardzo wyrównana. Raz minimalną przewagę mieli gospodarze, żeby za chwilę stracić ją na rzecz Akademików. W końcówce lepiej zachowali się warszawianie i wygrali 26:24. W drugim secie Projekt nawet na moment nie dał rywalom wyjść na prowadzenie. A od stanu 8:8 zaczął budować swoje wyraźne prowadzenie i tym razem wygrał zdecydowanie 25:19.

Pewny pod siatką i w polu serwisowym był Moritz Karlitzek. I m.in. dzięki niemu, a także przebudzeniu Karola Butryna, Indykpol potrafił zwyciężyć w trzeciej partii 25:21. Na więcej jednak w niedzielę gości nie było już stać. Znów zaczęli zawodzić w przyjęciu, co skrupulatnie wykorzystali warszawianie. Wygrali łatwo 25:16 a w całym meczu 3:1. Statuetkę MVP otrzymał Jakub Kowalczyk.

W kolejnym spotkaniu Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się na wyjeździe z Treflem Gdańsk – piątek, 24 lutego o godz. 17.30.

Kolejny bardzo dobry występ zaliczył w tym spotkaniu nasz libero – Kuba Hawryluk.

00:00 / 00:00

Dobrą zmianę w tym meczu dał (ponownie) Karol Jankiewicz, który od trzeciego seta zastąpił Grzegorza Pająka.