DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
POSŁUCHAJ

Sportowy horror z happy-endem w meczu Startu z Piotrcovią

Prawdziwy sportowy horror obejrzeli kibice w Elblągu. W 17. serii spotkań Superligi kobiet Start przegrywał już nawet 6 bramkami z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Mimo to zdobył komplet punktów.

Elblążanki odrobiły straty i zwyciężyły przed własną publicznością 30:28 (14:19). – Po ostatnim spotkaniu, kontuzjach i osłabieniach w zespole, chyba mało kto wierzył w nasze zwycięstwo – powiedział trener Roman Mont.

Po pierwszej połowie wszedłem do szatni i powiedziałem zawodniczkom, że ten mecz wygramy, choć przegrywaliśmy wtedy pięcioma bramkami. Widziałem, że dobrze gramy w ataku i w obronie, ale proste błędy spowodowały, że zespół‚ z Piotrkowa nam odskoczył. Moja drużyna wierzyła w to, że jesteśmy to w stanie odrobić

– podkreślił.

Agata Cecotka, trenerka piłkarek z Piotrkowa Trybunalskiego stwierdziła, że do 45. minuty mecz odbywał się pod dyktando jej drużyny i wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą.

Mecz trwa 60 minut i nie można go wygrać, jeżeli przez ostatnie 15 minut w decydujących momentach meczu zdobywamy tylko 3 bramki i popełniamy osiem błędów technicznych. To się zemściło

– wskazała.

W bramce gospodarzy doskonale spisywała się Magdalena Ciąćka, która wielokrotnie broniła rzuty karne i kontrataki. Najlepszą zawodniczką Startu została wybrana debiutująca w Superlidze osiemnastoletnia Aleksandra Wiśniewska, która dołączyła do zespołu w ostatnich dniach na zasadzie użyczenia szkoleniowego. Rzuciła 6 bramek

Start awansował na na piąte miejsce w tabeli i wyprzedził Piotrcovię.