DZIŚ: 7 °C pogoda dziś

Stomil znów wygrywa i umacnia się w tabeli

Piłkarze Stomilu Olsztyn, po bramkach Karola Żwira i Huberta Krawczuna, wygrali 2:0 z GKS-em Jastrzębie. To drugie zwycięstwo olsztynian z rzędu w tym roku.

Mecz przy alei Piłsudskiego rozpoczął się dość spokojnie, ale to Stomil miał optyczną przewagę. W 9. minucie Duma Warmii powinna wyjść na prowadzenie. Po dobrej akcji Karola Żwira i strzale Sebastiana Szypulskiego piłka przeleciała kilka centymetrów ponad bramką GKS-u. W 25. minucie z prawej strony boiska dośrodkował Piotr Kurbiel na głowę Karola Żwira, który w ekwilibrystyczny sposób skierował piłkę do siatki gości. W końcówce piłkarze z Jastrzębia rzucili się do odrabiania strat, jednak nie potrafili wykorzystać żadnej okazji.

Drugą połowę z większym animuszem rozpoczęli goście, jednak dobrze funkcjonowała obrona Stomilu. Olsztynianie szukali okazji w atakach skrzydłami, ale również nie mogli przebić się przez dobrze ustawioną defensywę GKS-u. W 75. minucie olsztynianie przeprowadzili zabójczą kontrę lewą stroną. W pole karne zagrał Caetano, strzał oddał Kurbiel, a odbitą przez bramkarza piłkę do bramki skierował Hubert Krawczun.

Dzięki wygranej zawodnicy Stomilu umocnili swoją pozycję w strefie barażowej. Po wczorajszych zwycięstwach Polonii Warszawa i Kotwicy Kołobrzeg, piłkarze z Olsztyna dalej mają jeden punkt straty do miejsca gwarantującego bezpośredni awans do 1 ligi.

– Wiedzieliśmy, jak ciężki pojedynek będzie nas czekał – mówił trener Szymon Grabowski.

Przede wszystkim jeśli chodzi o walkę w powietrzu, aspekty fizyczne. Dobrze odrobiliśmy zadanie, ale nie koniecznie do końca realizowaliśmy to przez dłuższy fragment gry. Myślę, że pewne momenty, szczególnie w pierwszej połowie gry, mieliśmy dobre. Na pewno gdzie Sebastian Szypulski uderza po fajnej akcji nad poprzeczką. Drugi fragment to zdobyta bramka po ładnej, składnej akcji całego zespołu.

00:00 / 00:00

Stomilowi gratulował natomiast trener GKSu – Grzegorz Kurdziel.

Brawa dla tego zespołu za to, że wierzą w to co robią i są bardzo dobrze zorganizowani w grze defensywnej. Świetne wyjścia do kontrataków i z tych dwóch kontrataków straciliśmy bramki. […] Jeżeli chodzi o naszą grę – co z tego, że była dobra, jak nie byliśmy efektywni. W perspektywie czasu na pewno liczy się to, jak rozgrywasz mecze. Natomiast najważniejszą rzeczą po meczu jest rezultat i dzisiaj Stomil był po prostu skuteczniejszy.

We wczorajszym spotkaniu Olimpia Elbląg przegrała u siebie z Hutnikiem Kraków 0:1.

Redakcja: Ł. Sadlak/ A. Chmielewska za M. Świniarski